Losowe zdjęcia:

  • Losowe zdjęcie
  • Losowe zdjęcie
  • Losowe zdjęcie
  • Losowe zdjęcie
  • Losowe zdjęcie
  • Losowe zdjęcie
  • Losowe zdjęcie
  • Losowe zdjęcie


O Nas

O Nas
Czytano: 9715
Czwartek, 7 Października 2010, 09:26

Początki

Historia nasza raczej do rozległych nie należy, ponieważ zaczeliśmy działać jako grupa od stycznia 2009 roku. Wszystko zaczeło się w grudniu 2008 od spotkania 3 osób interesujących się tematyką paramilitarną które doszły do wniosku że można by coś zrobić razem i to w większym gronie. Wyszedł pomysł stworzenia grupy o charakterze paramilitarnym i zaczęciu wspólnie się szkolić. Po kilku miesiącach wyrobił się około 8 osobowy skład który można powiedzieć że nie zmienił się  znacznie do dzisiaj.

Początki:

S.O.R. - Samodzielny Oddział Rozpoznawczy

Po kilku miesiącach działalności gdy wyklarował się w miarę skład, wspólne treningi i spotkanie nabrały systematyczności przyszedł czas aby zmienić bezimienną grupę ludzi na coś co będzie kiedyś miało lepszy wizerunek i przyjęliśmy dla siebie nazwę S.O.R - Samodzielny Oddział Rozpoznawczy. Jak sama nazwa wskazuje kierunkiem naszego szkolenia jest ogólnie pojęte rozpoznanie i inne pokrewne sprawy. Od grudnia 2009 roku stworzyliśmy jak na tą chwilę jedyny po za nazwą symbol grupy, jest nim grupowa naszywka prezentowana poniżej, będzie ona w przyszłości znakiem rozpoznawczym.

Naszywka grupy:

Wyposażenie, umundurowanie etc.

Od samego początku przewagę u Nas miało umundourowanie polskie, także jako podstawę przyjeliśmy polskie barwy (mundur polowy wz. 93 Panteram, Gore-Tex), używamy replik AEG które pozwalają na bardziej realistyczne szkolenie jednak nie chcemy być myleni z co raz bardziej popularnymi "grupami ASG" - nam zupełnie o coś innego chodzi.. Reszta wyposażenia jest sprawą raczej indywidualną każdego z Nas i dobierana wg własnego uznania i możliwości materialnych lecz kolorystyka owego sprzętu musi być albo w kamuflażu wz. 93 lub oliwkowym.

Aktualnie

Z biegiem czasu staramy się urozmaicać nasze działania na różne sposoby, nie chcemy stać w miejscu. Działamy razem na tą chwilę już czwarty rok i przez ten okres poziom wyszkolenia grupy podniósł się mocno w stosunku do czasu kiedy zaczynaliśmy. Niektóre osoby mają do czynienia z militariami od lat, a nie które razem z startem grupy weszły w paramilitarny świat lecz po tym czasie różnice powoli zanikają między członkami. Relacje między ludźmi z grupy mają charakter raczej koleżeński i po za wspólnymi treningami i wyjazdami możemy również razem spotkać sie na imprezie i w innych okolicznościach nie mających nic wspólnego z militaryzmem.

Zobacz też inne artykuły:

TOP Survival TOP Wojskowe Strony TOP ASG